Procházíte kategorii ‘Aktuality’

Setkání s polskou režisérkou Krystynou Krauze

Bratříček Karel a setkání s polskou režisérkou Krystynou Krauze a promítání filmu Bratříček Karel

Úterý 23. ledna 2018 / 18:00 hod. / klub Tyjátr

Polská dokumentaristka Krystyna Krauze vystudovala politologii na univerzitě v Gdaňsku, kde se v druhé polovině 80. let angažovala v polském opozičním hnutí a od roku 1988 působila v československo-polském hnutí Solidarita. Po změně režimu vystudovala dramaturgii na pražské DAMU, scenáristiku na Státní vysoké filmové, televizní a divadelní škole v Lodži a Katedru dokumentární tvorby na FAMU. Do polštiny přeložila přes tři desítky divadelních textů českých autorů (Petr Zelenka, Pavel Kohout, Ivan Vyskočil, David Drábek, Karol Sidon ad.) a pro polskou a českou televizi natočila řadu dokumentů. Za šíření dobrého jména české kultury obdržela v roce 2014 od ministra kultury ČR medaili Artis Bohemiae Amicis. O rok později získala z rukou polského prezidenta Zlatý kříž za zásluhy.

Krystyna Krauze natočila dokument o Karlu Krylovi, který měl premiéru 17. listopadu 2016. Rekapituluje život legendárního písničkáře od narození po smrt a ukazuje, jakou roli měl Karel Kryl v novodobé polské historii. Srdečně zveme 23. ledna v 18:00 hodin do klubu Tyjátr na promítání filmu Bratříček Karel a na setkání s polskou režisérkou Kristýnou Krauze.

Akce se koná v rámci projetu knihovny „Česko-polská mozaika“.

Česko-polská mozaika

Výběrové řízení na pozici knihovník/knihovnice dětského oddělení

Městská knihovna ve Svitavách vyhlašuje výběrové řízení na pozici knihovník/knihovnice dětského oddělení. Podrobnější informace ke stažení zde.

Půjčování e-knih

Půjčování e-knih

  • od 1.1.2017 si můžete přes katalog Carmen stáhnout do čtečky, mobilu či tabletu s operačním systémem Android knihy ze současné produkce a bestsellery, na které nemusíte čekat
  • poskytovatelem knih je firma eReading.cz
  • pro čtenáře knihovny je půjčování e-knih bezplatné a využívat ho mohou všichni registrovaní čtenáři knihovny …pokračovat ve čtení »

Dárkový poukaz

Pokud chcete dát svým blízkým originální dárek, kupte jim dárkový poukaz na roční registraci do knihovny.

Dárkový poukaz

Upozornění – změna využívání BIBLIOBOXU

Vážení čtenáři,
od září bude Bibliobox určený k vracení knih k dispozici pouze mimo provozní dobu knihovny. Pokud je knihovna otevřena, rádi vás obsloužíme u výpůjčního pultu.
Děkujeme za pochopení.

Bibliobox