Čtenářské výzvy 2024

Pokud rádi soutěžíte a chcete objevit nové, vám (ne)známé knihy a žánry, můžete se zapojit do naší Čtenářské výzvy pro rok 2024. jejím cílem je přečíst za jeden rok minimálně deset knih z dvanácti podle níže zadaných kritérií. Podmínkou je platná registrace v naší knihovně a průběžné zapisování knih do karty čtenářské výzvy, která je k dispozici v knihovně. Jedna kniha může být zapsána pouze do jedné výzvy! Vyplněnou kartu odevzdejte nejpozději do 28. 2. 2025.

1. Kniha, jejíž hlavní postava je milovníkem koček
2. Kniha s jednoslovným názvem o minimálně 4 slabikách
3. Kniha napsaná dvěma autory
4. Kniha, která má více než 333 stran
5. Kniha, jejíž název obsahuje číslovku
6. Kniha napsaná před sto a více lety
7. Kniha s oranžovou obálkou
8. Kniha s ročním obdobím v názvu
9. Kniha se zvířecím hrdinou
10. Kniha, která má na obálce hodiny
11. Kniha psaná formou deníku
12. Kniha od regionálního autora (okres Svitavy)

Touto čtenářskou výzvou si zároveň můžete splnit i část výzvy na Databázi knih, kterou vřele doporučujeme. Všichni účastníci výzvy, kteří odevzdají vyplněnou čtenářskou kartu, obdrží malou odměnu a zároveň budou zařazeni do slosování o větší ceny (např. poukaz do knihkupectví, vstupenku na Listování nebo roční registraci zdarma).


Chceš se stát knihomolem a vyhrát knihu? Je to jednoduché. Zastav se v knihovně na dětském oddělení. Zde dostaneš kartu čtenářské výzvy. Do té si budeš průběžně zapisovat přečtené knížky dle zadaných témat. jedna kniha může být zapsána pouze do jednoho tématu. Pro účast v této výzvě je Podmínkou platná registrace v naší knihovně. Půjč si a přečti do 31. října 2024 8 knih dle těchto zadání:

  1. Knihu, kde děti prožívají prázdninové dobrodružství
  2. Naučnou knihu
  3. Knihu s bajkou nebo pověstí
  4. Knihu s básničkami
  5. Knihu s jednoslovným názvem
  6. Knihu, kterou ilustroval Adolf Born
  7. Humornou knihu
  8. Hrací knihu (únikovka, gamebook, Najdi…,)

Vyplněnou kartu čtenářské výzvy přines do knihovny nejpozději do 31. 10. 2024, kdy výzva končí. Všichni účastníci, kteří splní čtenářskou výzvu, obdrží jako odměnu knížku. Předání odměn proběhne v rámci dne pro dětskou knihu.