Březen – měsíc čtenářů 2019

Březen měsíc čtenářů Březen se každoročně slaví v knihovnách jako měsíc čtenářů. Připravili jsme program pro návštěvníky všech věkových kategorií, těšit se můžete na pravidelné aktivity (čtenářské kluby, VU3V, PC kurz pro začátečníky), ale také na nový kurz trénování paměti, cestovatelskou přednášku o Gruzii či přednášku známé socioložky Jiřiny Šiklové. V týdnu od 11. do 15. března proběhne v pasáži Fabriky ve druhém patře burza knih. Tentokrát bude k prodeji kromě beletrie pro dospělé také větší množství dětské a naučné literatury.


Pondělí 4. března 2019 / 18:00 / bar u knihovny
Filmový klub – Juno – oscarová komedie o dospívání a překážkách na cestě. Juno je šestnáctiletá školačka, která se musí potýkat s nečekaným otěhotněním. Rozhodnutí donosit dítě a dát jej k adopci ale možná není tím nejlepším řešením… Režie: Jason Reitman. Hrají: Ellen Page, Michael Cera. Večerem provází Michal Kadlec.


Středa 6. března 2019 / 9:00 / dětské oddělení knihovny
S knížkou do života – setkání pro rodiče a děti od 0 do 3 let.


Středa 6. března 2019 / 16:00 / dětské oddělení knihovny
Fantasy klub pod vedením Michala Římala z knihkupectví Minotaur. Knižní novinky ze světa fantasy literatury.


Středa 13. března 2019 / 16:00 / dětské oddělení knihovny
Čtenářský klub pro děti od 3 do 7 let. Čtení, vyprávění, tvoření.


Středa 13. března 2019 / 18:00 / aula – Fabrika Svitavy
Gruzie na kole – beseda s cyklocestovatelem Radomírem Čížkem o jeho měsíčním putování po odlehlých koutech Gruzie. Vstupné dobrovolné.


Pondělí 18. března 2019 / 17:00 / aula – Fabrika Svitavy
Přednáška Jiřiny Šiklové – proměna společnosti za posledních 30 let. Vstupné dobrovolné.


Neděle 24. března 2019 / 17:30 / klub Tyjátr
LiStOVáNí.cz: ČESKÝ RÁJ - novela Jaroslava Rudiše (autora románů např. Grandhotel, Národní třída či scénáře komiksu Alois Nebel) je o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy. Účinkují: Pavel Oubram, Tomáš Drápela, Alan Novotný. Vstupné 80 Kč (předprodej v knihovně).


V týdnu od 11. do 15. března proběhne v pasáži Fabriky BURZA VYŘAZENÝCH KNIH z fondu městské knihovny.

Burza knih