Procházíte kategorii ‘Aktuality’

LiStOVáNí.cz: Hry bez hranic (Michal Kašpárek)

LiStOVáNí.cz: Hry bez hranic (Michal Kašpárek)

Čtvrtek 31. ledna 2019 / 18:00 hod. / klub Tyjátr

Zažijte knihu více smysly, tentokrát s ajťáckou groteskou publicisty a komentátora Michala Kašpárka, který se strefuje do současných kultů efektivity, kreativity a flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y. Hlavní hrdina – programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi? Hrají. Věra Hollá a Jiří Ressler. Vstupné 80 Kč (předprodej v knihovně).

Přístup do čtenářského konta

Katalog - čtenářské konto

Čtenářský klub pro celé rodiny

Čtenářský klub pro celé rodiny

Středa 12. září 2018 / 16:00 hod. / dětské oddělení knihovny

Městská knihovna ve Svitavách bude od září pořádat čtenářský klub pro děti od 2 do 7 let. Hlavní náplní klubu bude práce s knihou – předčítání, vyprávění, tvoření. Připraveny jsou aktivity pro dvě skupiny dle věku dětí. První setkání se uskuteční ve středu 12. září v 16:00 hodin v dětském oddělení knihovny. Zveme všechny malé i velké knihomoly! Bližší informace poskytnou pracovnice dětského oddělení.

Aktivita je realizována v rámci projektu MAP II a Implementace MAP ORP Svitavy.

 

Poznejte Oskara Schindlera pomocí geolokační hry

Pokud chcete netradiční formou poznat příběh slavného svitavského rodáka Oskara Schindlera, můžete vyzkoušet hru určenou pro chytré telefony. Ta vznikla v rámci projektu Česko-polská mozaika ve Svitavách ve spolupráci s historikem Radoslavem Fikejzem z Městského muzea a galerie ve Svitavách, který poskytl cenné materiály a informace jako podklad ke hře.

Mimo to, že se seznámíte s příběhem slavného rodáka, dozvíte se, jak se změnila podoba Svitav od dob Schindlerova života, ale také si projdete autentická místa spojená s osudem průvodce. Můžete tedy i virtuálně navštívit Schindlerův pracovní tábor v Brněnci. Právě tam byla zřízena jedna z mnoha poboček polského tábora Gross Rosen, v níž pod Schindlerovou ochranou přežilo holocaust na 1200 převážně polských Židů. Starosta města David Šimek k tomu dodává: „Věřím, že tuto novou aktivitu uvítají jak návštěvníci našeho města, tak i místní obyvatelé. Každý nyní může díky této hře poznat zábavnou formou životní příběh Oskara Schindlera a zároveň i naše krásné město.“

Hru je možné odehrát v jakémkoli ročním období, s malými dětmi, s kočárkem i na vozíčku. V průběhu cesty na hráče čeká mnoho místních historických zajímavostí při plnění úkolů, které jim bude průvodce po cestě zadávat. Plnění hry trvá cca jednu hodinu a je vhodné vzít si s sebou peníze na vstup do muzea.

Pro prvních 15 uživatelů, kteří hru úspěšně odehrají až do konce, a to nejpozději do konce září, jsou připraveny špičkové powerbanky IWO P48 s kapacitou 18000 mAh v hodnotě cca 1250 Kč.

Více informací: www.geofun.cz/oskar-schindler-tesi-me/
Odkaz pro stažení hry do chytrého telefonu: qr.geofun.cz/410

Česko-polská mozaika

Dotazník – Cizojazyčná literatura

Během dvou let jsme díky projektu Moravské zemské knihovny rozšířili fond cizojazyčné literatury o 365 knih v celkové hodnotě téměř 85 tisíc korun. Jedná se především o současnou beletristickou tvorbu a zastoupeny jsou všechny světové jazyky – angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština, ale také např. slovenština. V současné době se zpracovává dotační titul, který by i nadále zajistil dodávání cizojazyčné literatury do vybraných center, mezi které patří také naše knihovna. Projekt můžete podpořit tím, že vyplníte následující dotazník.
Děkujeme.