Prázdninové aktivity pro děti

Milé děti, zapojte se do našich prázdninových aktivit a pojďte strávit letošní léto s knihou! Co jsme pro vás připravili:


Čtenářské dobrodružství je aktivita určená registrovaným čtenářům knihovny. V knihovně si můžete vyzvednout hrací kartu a na základě deseti soutěžních kritérií si vypůjčit postupně čtyři různé knížky. Příklad kritérií: kniha, jejíž autor má stejné křestní jméno jako ty; komiks; kniha současného českého autora; kniha žánru sci-fi nebo fantasy apod. Informace o jedné přečtené knize kdykoli můžete zapsat v knihovně do společného prázdninového „čtenářského deníku“. Vyplněnou hrací kartu odevzdejte nejpozději do 1. září.

Prázdninové pátrání a luštění je druhou letní aktivitou. Na pěti místech ve městě (u knihobudky v parku J. Palacha, u knihobudky na náměstí Míru, u Pohádkovníku v Parku patriotů vedle „šnečí“ lavičky, u sochy vodníka ve Vodárenském lese a přímo v dětském oddělení knihovny) je ukryto 5 různých křížovek s tajenkou. Pro menší děti, které ještě nedokáží samy číst, jsou na stejných místech ukryty části obrázku. Pět vyluštěných tajenek či složené celé obrázky přineste do knihovny také do 1. září.

Na šikovné čtenáře, pátrače a luštitele čeká knihovnická placka a tři vysolovaní účastníci každé aktivity obdrží knižní odměnu. Bližší informace najdete na webových stránkách knihovny.

Prázdninové dobrodružství

Prázdninové pátrání a luštění