Procházíte kategorii ‘Archiv’

LiStOVáNí.cz: Kluk z kostek (Keith Stuart)

Kluk z kostek

Neděle 16. září 2018 / 20:00 hod. / klub Tyjátr

Projekt Listování propaguje knihy zábavnou formou a předkládá tak divákům jiný zážitek z četby. Další představení nás seznámí s knihou anglického spisovatele Keitha Stuarta Kluk z kostek. Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady? Vstupné 80 Kč (možnost předprodeje v knihovně). Hrají: Tomáš Drápela, Věra Hollá a Pavel Oubram.

Setkání s Mariuszem Suroszem

Setkání s Mariuszem Suroszem

Čtvrtek 13. září 2018 / 18:00 hod. / bar u knihovny

Mariusz Surosz je polský novinář, esejista a historik, který od roku 2011 žije v Praze. Vystudoval historii a filozofii, působil v několika nakladatelstvích a v současné době přispívá do polských novin a časopisů. Je autorem knih „Pepíci: dramatické století Čechů polskýma očima“ („Pepíci“ je zlidovělé polské označení pro Čechy)“ a „Ach, ty Češky“. Obě knihy pojednávají o různých osobnostech českých dějin a české kultury od založení Československa po současnost. Autorské čtení a beseda s Mariusezem Suroszem proběhne ve čtvrtek 13. září v 18:00 hodin v baru u knihovny.

Akce se uskuteční v rámci projektu „Česko-polská mozaika“ za finanční podpory fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis.

Česko-polská mozaika

Prázdninové aktivity pro děti

Milé děti, zapojte se do naší prázdninové aktivity!

…pokračovat ve čtení »

Autorské čtení s Josefem Pánkem

Josef Pánek čerstvým držitelem ceny Magnesia Litera

Čtvrtek 31. května 2018 / 18:00 hod. / bar u knihovny

Městská knihovna vás srdečně zve na autorské čtení z knihy Láska v době globálních klimatických změn od čerstvého držitele ceny Magnesia Litera za prózu Josefa Pánka. „Kniha Josefa Pánka (1966) Láska v době globálních klimatických změn (Argo 2016) je jak stylově, tak tematicky absolutně překvapivá a svébytná, jelikož je naprosto nezávislá na jakémkoliv (ať módním, či tradičním) literárním trendu – v české próze hotový zázrak. Pánek sám se živí vědou, obor výpočetní molekulární genetika. Ukázka z rozhovoru.

Radovan Lipus – O smutné továrně

Radovan Lipus

Úterý 29. května 2018 / 16:00 hod. / dětské oddělení knihovny

Radovan Lipus je režisérem činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, scénárista, pedagog, spoluautor projektu Šumná města, ale také příležitostný spisovatel. Je autorem knihy O smutné továrně, příběhu o vzniku, prosperitě a zániku textilní továrny, který se odehrává od 19. století po současnost a zároveň ukazuje, jak dějiny hýbaly s osudy lidí. Kniha je zároveň podobenstvím o stavu industriálních památek u nás a výzvou, jak se tyto památky mohou využít. Příkladem je právě svitavská Fabrika. „Je skvělé, že se podařilo tento projekt dotáhnout do finále, ano, je to vysněný konec mé pohádky O smutné továrně,“ říká Radovan Lipus, který svou knihu představí v rámci výročí otevření Fabriky.